... život není nic jiného, než jen cesta ke smrti ...

co prohlásil MM ;)

15. dubna 2007 v 10:41 | Bloody.Kissinka
Marylin Manson-co prohlasil
Nikdy jsem neposlouchal tvrdou hudbu ( Heavy Metal). Až jednou jsem natáčel Velkou noční hudbu na ČT 2. Je to asi tříhodinový blok videoklipů. Tři písničky od Slipknot, Nine Inch Nails a Marylin Manson. Díky svému synovci mám i některé CD.
Co může tato hudba představovat. Hlas zpěváka nás zavede do nejhlubšího pekla, jaké si dovedeme představit. Díváme- li se na televizi na horory, tato hudba nám utkví v paměti a představujete si ty nejhorší události a příšery. Tedy alespoň já. Hudba Marylin Manson mě velmi zasáhla.
V jedné písni z alba Hollywood, tedy myslím si, že se tak jmenuje je možno v pozadí slyšet ne pláč, ale řev, neustálý řev. Vzpomněl jsem si na slova svého strýce, že nikdo neví, co je to peklo. Existuje peklo na zemi a věčné peklo. Aby se vězni v koncentračních táborech zbavili pekla, volili někteří raději smrt, jako vysvobození. Ale co věčné peklo?
Řev v písni trvá jen několik minut, ale představa tohoto monotonního zvuku, bez náznaku jakékoli naděje. Žádná změna stále a jen to samé, pořád dokola. Věčně.
Nikdy se nedívám na pořady typu Na vlastní oči, Střepiny a podobně. Od jisté doby.
Vlastní dítě, přivázané ruce silným provazem. Vlastní rodiče ho polévali střídavě horkou a studenou vodou. Dítě už vůbec neplakalo. Mělo zlámané ruce i nohy. Záhy umřelo. Vypnul jsem televizi.
Po poslechu této písně se mi ale před očima objevilo svázané dítě. Proč? Mluvíme o peklu, o zlu ale sami nevíme co to je. Bojujeme proti zlu, které se nás dotýká, které útočí na naší osobu. Potom okolo sebe kopeme a ubližujeme jeden druhému. Jen proto, že je jiný. Barevnější, bohatší, s jinými názory. Jiným světovým názorem. Nemluvím zde o toleranci typu totalitního nařizování, ale uznávání jednoho druhým.
Každý si můžeme tuto hudbu Marylin Manson přebrat jak chceme, ale tato tvrdá muzika nám dává možnost pochopit zlo a správným způsobem proti němu bojovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama